Haber

Giresun’da nitelikli sosyal ve spor alanları ilçe alanlarıyla genişliyor

Giresun’daki mahallelerde nitelikli sporAlan oluşturmak için hayata geçirilen “Mahalle Tarlası” projesinin ilki Aksu Mahallesi’nde tamamlanarak hizmete açıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, proje ile Aksu Mahallesi’nde gençler ve çocuklar için yeni bir sosyal donatı alanı oluşturuldu.

Toplam 2.800 metrekare alan üzerine projelendirilen ilçe alanında 800 metrekare futbol sahası, 420 metrekare basketbol sahası, 162 metrekare voleybol ve tenis sporuna uygun saha, aydınlatma bulunmaktadır. sistem, tel örgü ve sadık spor sahaları, lavabo, duş ve idari bölümleri olan bir bina. .

Ayrıca Aksu ilçe alanı içerisinde hizmete girecek olan Beyaz Masa Birimi aracılığıyla vatandaşlar belediyeye ulaşabilecek.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ilçe bölgesinin açılışında gençlere, spora ve sporculara büyük önem verdiklerini söyledi.

Şenlikoğlu, çocukların uzun zamandır böyle bir saha hayalini kurduğunu belirterek, “Saha hizmete açıldığında çocuklar çok mutlu oldular. Projeyi çok değerli buluyorum. İlçelerimizde hayata geçirdiğimiz spor sahaları ile özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor yapabilecekleri alanlara sahip oluyorlar.Burada herkes dilediği gibi vakit geçirebiliyor.geçebiliyor.” kelimeleri kullandı.??????

3 ilçe alanı daha yapacaklarını vurgulayan Şenlikoğlu, 40 yıllık çöplüğe uygulanan Doğu Park Projesinde spor alanlarının da bulunduğunu kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu daha sonra gençler ve çocuklarla bir süre futbol, ​​voleybol ve basketbol oynadı.

eceabathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu